سالوا سفر خرید بلیط لحظه آخری هواپیما و قیمت بلیط ارزان چارتر هواپیما تهیه بلیط هواپیما بلیط مشهد و بلیط کیش

بلیط هواپیما
بلیط لحظه آخری تاجیکستان

بلیط لحظه آخری تاجیکستان

برای اطلاع از قیمت بلیط لحظه آخری تاجیکستان به تهران با شماره تلفن زیر تماس بگیرید. (آژانس هواپیمایی سالواتورز)

آیدی تلگرام  پاسخگویی درباره خرید اینترنتی بلیط لحظه آخری تاجیکستان: last_ticket@

تلفن آژانس هواپیمایی سالواتورز در تهران: ۸۶۰۳۷۱۶۷

همراه تهران: ۰۹۳۹۶۰۰۶۹۰۹

بلیط لحظه آخری تاجیکستان

بلیط لحظه آخری تاجیکستان

بلیط هواپیما تاجیکستان

شهر دوشنبه پایتخت کشور جمهوری تاجیکستان و بزرگترین شهر این کشور است. در سایت سالواتراول می توانید لیست بلیط هواپیما به مقصد تاجیکستان را در دوره های ۱۵ روزه مشاهده کنید، بعد از انتخاب بلیط هواپیما برای تاجیکستان، ارزان و مناسب در تاریخ مورد نظرتان، مشخصات خود را وارد نموده و از طریق درگاه اینترنتی خرید خود را انجام دهید، سپس بلیط هواپیما به مقصد تاجیکستان صادر می شود، در فرودگاه و برای سوار شدن به هواپیما نیازی به بلیط کاغذی و چاپ بلیط ندارید.

هنگام سوار شدن به هواپیما به مقصد تاجیکستان کافیست تا عکس بلیط را نشان مامور کنترل فرودگاه دهید و کارت پرواز سوار شدن به هواپیما را دریافت نمایید.هنگام خرید بلیط هواپیمای تاجیکستان فقط در انتخاب ماه و تاریخ انتخاب کنید، نمودار ما بهترین زمان برای پرواز به تاجیکستان را نشان می دهد.

با امکاناتی که سایت سالواتراول برای شما در نظر گرفته است، شما می توانید بهترین و ارزان ترین بلیط هواپیما برای تاجیکستان را خریداری کنید. لظفا کامل دقت فرمایید، تمامی بلیط های چارتری به مقصد تاجیکستان غیر قابل استرداد هستند.

اطلاعات بیشتر در مورد پرواز به مقصد تاجیکستان بالاخص شهر دوشنبه، پایتخت کشور جمهوری تاجیکستان و بهترین بلیط چارتر و ارزان به سایر نقاط کشور و سایر کشورهای دنیا را از سایت سالواتروال بخواهید.

www.stkt.ir

 

تاجیکستان

 

اطلاعات مفید درباره کشور تاجیکستان:

نام رسمی آن جمهوری تاجیکستان است که در عرف بین‌الملل با TJK مشخص می‌شود. این کشور عضو کشورهای مستقل همسود (مشترک‌المنافع-CIS) نیز می‌باشد.

واژه تاجیک و نام تاجیکستان:

تاجیک ها تا کنون به نام های: تاجیک، تازیک، تاژیک، تژیک، تاجک، اوگانه، پارسیوان، تاجیکی، تات، تجگی، سرت و … خوانده شده اند. واژه تاجیک که گونه های پیشین آن تازیک یا تاژیک است، در آغاز معنی عربی داشته است. گویا ایرانیان آسیای مرکزی، مسلمانان را به این نام می خواندند و چون در آن زمان به این باور بودندکه یک نفر ایرانی، اگر به دین اسلام گروید، عرب می شود. از سوی دیگر به دلیل آنکه درگذشته ترکها تنها مسلمانان ایرانی را می شناختند، واژه تاجیک نزد ترکان معنی ایرانی (در برابر ترک) یافت و در دوران پیروزی ترکان بر ایرانیان، ایرانی ها خود را تاجیک می خواندند.

برخی نیز بر این باورند که واژه تاجیک از ریشه ترکی است و اصل آن به معنی تبعه ترک بوده است. عرب ها ی مسلمان، تاجیک ها را (اوگانه) می نامیدند. تاجیک ها در افغانستان (پارسیوان) در جمهوری فدراتیو روسیه (تاجیکی) در زبان ترکی (قزلباش، کزلباش) در خاور ایران (تاجیک) و در باختر ایران (تات) و در سیستان به (تجگی) سر شناسند. در اوایل سده ۲م. واژه تاجیک در اتحاد جماهیر شوروی به معنی جمعیت اسکان یافته آسیای مرکزی به کار می رفت.

 

علاوه بر آثار ایرانشناسان در فرهنگهای پیشین و امروز از جمله منتخب اللغات، دایرة المعارف فارسی، برهان قاطع، سراج اللغات، نظام الاطباع، فرهنگ عمید، فرهاگ معین، لغت نامه دهخدا و… واژه تاجیک و مفهوم لغوی آن مورد بررسی قرار گرفته است. بیشتر پژوهشگران بر پایه اسناد و مدارک با ارزش ،تاجیک را قوم غیر عرب و ترک معرفی کرده و ان را از نژاد ایرانی دانسته اند که در ایران بزرگ شده است.

آب و هوای تاجیکستان:

آب و هوای تاجیکستان قاره‌ای، نیمه استوایی و نیمه خشک و بخشی صحرایی است. در کوه های پامیر آب و هوا قطبی نیمه خشک می‌باشد و هوا به طور مؤثری منطبق با ارتفاعات تغییر می‌کند. وادی فرغانه و دیگر ارتفاعات به وسیله کوههای اطراف از هوای قطبی حفظ می‌شوند.

 

در ارتفاعات کم، میانگین درجه حرارت بین ۲۳ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد در ماه ژوئیه و ۱ تا ۳ درجه سانتی‌گراد زیر صفر در ماه ژانویه می‌باشد. در پامیر شرقی، میانگین درجه حرارت در ماه ژوئیه ۵ تا ۱۰ درجه سانتی‌ گراد و میانگین درجه حرارت در ماه ژانویه ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر است.

در مناطق کوهستانی درجه حرارت در زمستان تا ۴۵ درجه سانتی‌گراد زیر صفر کاهش می‌یابد. حد متوسط دما در ماه ژانویه در مرغاب واقع در کوههای بدخشان ۶/۱۹درجه سانتی‌گراد زیر صفر است.

میزان بارندگی در تاجیکستان:

میانگین بارندگی سالانه در اکثر مناطق جمهوری بین ۷۰۰ تا ۱۶۰۰ میلی‌متر است. شدیدترین میزان بارندگی در مناطق یخی فدچنکو است که میانگین آن ۲۲۳۶ میلی‌متر در سال است و سبک‌ترین آن در پامیر شرقی با میانگین زیر ۱۰۰ میلی‌متر در سال است که اوج آن در زمستان و بهار می‌باشد. سطح بارندگی در مناطق کوهستانی بسیار کم و به ندرت از ۶۰ تا ۸۰ میلی‌متر در سال افزایش می‌یابد. در دره‌ها بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلی‌متر در سال است.