Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
لوگو سالوا سفر بلیط لحظه آخری

بلیط لحظه آخری - چارتری - سیستمی


ارائه دهنده ارزان ترین نرخ پروازهای چارتری و لحظه آخری به قیمت همکاری


هواپیمایی هماهواپیمایی قشم ایرهواپیمایی کاسپینهواپیمایی زاگرسهواپیمایی اترکهواپیمایی تابانهواپیمایی آتاهواپیمایی سپهران
>

« به كجا پـــــرواز می كنید »مـبـداء

مـقـصـد

بلیط هواپیما کاپادوکیا ترکیه

آژانس هواپیمایی سالوا سفر

آژانس هواپیمایی سالوا سفر

بلیط لحظه آخری کاپادوکیا

ارزانترین قیمت بلیط ترکیه
بلیط به تمام کاپادوکیا های ترکیه
رزرو و خرید بلیط هواپیما به کاپادوکیا ترکیه
رزرو هتل در تمام کاپادوکیا های ترکیه
قیمت و رزرو هتل در ترکیه کاپادوکیا و دریافت واچر

دریافت ویزا ترکیه
قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کاپادوکیا و ترکیه
شما در قاره پیما امکان آگاهی از ارزانترین قیمت بلیط کاپادوکیا در تاریخ های مختلف و رزرو و خرید آن را به صورت اینترنتی ، حضوری ، تلفنی و … به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته را دارید . توجه داشته باشید در حال حاضر هیچ پرواز مستقیمی بین ایران و کاپادوکیاوجود ندارد و تمام پروازها حداقل دارای 1 یا 2 توقف در ترکیههای مختلف هستند.

دکمه خرید بلیط لحظه آخری

عضویت در کانال تلگرام سالوا سفر

کانال تلگرام بلیط لحظه آخری

برای خرید بلیط لحظه آخری از کانال زیر استفاده کنید

تلفن تهران 02186037167

ایران 09129344345

بلیط لحظه آخری چارتری

اطلاعات لازم درباره قیمت ارزانترین بلیط های لحظه آخری، بصورت روزانه در کانال تلگرام بلیط لحظه آخری درج می گردد

کانال تلگرام بلیط های لحظه آخری گرجستان: salvatravel@

وبسایت خرید آنلاین بلیط لحظه آخری و ارزان قیمت: www.stkt.ir

 

ارزانترین قیمت بلیط ترکیه

در حال حاضر جهت پرواز از ایران به کاپادوکیا شما می توانید از خطوط هواپیمایی زیر استفاده نمائید :

هواپیمایی پگاسوس Pegasus Airlines : که در حال حاضر از تهران پرواز دارد و پس از یک توقف در کاپادوکیا به کاپادوکیا پرواز می کند .
هواپیمایی ترکاپادوکیا Turkish Airlines : که در حال حاضر از تهران – مشهد – شیراز – تیریز – اصفهان و اهواز پرواز دارد و پس از یک توقف در کاپادوکیا به کاپادوکیاپرواز می کند .
هواپیمایی آژین Aegean Airlines : که در حال حاضر از تهران پرواز دارد و پس از یک توقف در آتن یونان به کاپادوکیا پرواز می کند .
هواپیمایی امارات Emirates Airlines : که در حال حاضر از مشهد و تهران پرواز دارد و پس از یک توقف در دبی امارات به کاپادوکیاپرواز می کند .
هواپیمایی فلای دبی Flydubai Airlines : که در حال حاضر از تهران – مشهد – شیراز – تیریز – اصفهان – لار – همدان – بندرعباس و اهواز پرواز دارد و پس از یک توقف در دبی امارات به کاپادوکیا پرواز می کند .
هواپیمایی قطری Qatar Airways : که در حال حاضر از تهران – مشهد و شیراز پرواز دارد و پس از یک توقف در دوحه قطر به کاپادوکیا پرواز می کند .
هواپیمایی لوفت هانزا Lufthansa Airlines : که تنها در حال حاضر از تهران پرواز دارد و پس از یک توقف در فرانکفورت آلمان به کاپادوکیا پرواز می کند .
هواپیمایی آلیتالیا Alitalia Airlines : که در حال حاضر تنها از تهران پرواز دارد و پس از یک توقف در رم ایتالیا به کاپادوکیا پرواز می کند .
هواپیمایی الاتحاد Etihad Airways : که تنها در حال حاضر از تهران پرواز دارد و پس از یک توقف در ابوظبی امارات به کاپادوکیا پرواز می کند .
هواپیمایی ایرفلوت Aeroflot Airlines : که در حال حاضر تنها از تهران پرواز دارد و پس از یک توقف در مسکو روسیه به کاپادوکیا پرواز می کند .
هواپیمایی اتریشی Austrian Airlines : که در حال حاضر تنها از تهران پرواز دارد و پس از یک توقف در وین اتریش به کاپادوکیا پرواز می کند .
هواپیمایی ایر صربیا Air Serbia Airlines : که پروازی از ایران ندارد و برای پروازهای داخلی کاپادوکیا و پرواز از ترکیههای اروپایی به کاپادوکیا و بلعکس مناسب می باشد .
توجه داشته باشید سالوا سفر نمایندگی رسمی تمام ایرلاین های موجود می باشد و شما می توانید بلیط خود را پس از مقایسه قیمت تمام ایرلاین های موجود و آگاهی بهترین مسیر و ارزانترین قیمت بلیط کاپادوکیا از سالوا سفر خریداری نمائید .

 

در زیر مسیرهای پرواز به کاپادوکیا های پر تردد کاپادوکیا از ترکیه آمده است:

کاپادوکیا به ترکیه: شما می توانید به وسیله خطوط هواپیمایی پگاسوس – ترکاپادوکیا – آژین – امارات – فلای دبی – الاتحاد – قطری – لوفتهانزا – ایرفلوت – اتریشی – آلیتالیا و ایر صربیا با یک توقف به کاپادوکیا کاپادوکیا با ارزانترین قیمت پرواز کنید . (قیمت و مدت و روزهای پرواز)

 

نکاتی در مورد بلیط هواپیما به ترکیه از کاپادوکیا:

بلیط مورد نظر خود را حداقل 2 ماه قبل از سفر ترکیه خریداری نمائید تا بتوانید از بهترین مسیر و ارزانترین قیمت کاپادوکیا استفاده نمائید .

بلیط مورد نظر خود را بعد از دریافت ویزا خریداری نمائید زیرا در بعضی مواقع کنسل کردن بلیط ترکیه جریمه های سنگینی دارد .

 

 

ترکیه در کاپادوکیا واقع در کره زمین و یک ترکیه دیدنی است است. ترکیه کاپادوکیا بنیان گذار و یکی از شش جمهوری فدرال سوسیالیست جهان بود.

ترکیه کاپادوکیا توسط مونته نگرو به سمت جنوب، بوسنی و هرزگوین به غرب، بلغارستان به جنوب شرقی، کرواسی به شمال غربی، مجارستان به شمال، مقدونیه و آلبانی به جنوب و رومانی در شمال شرقی احاطه شده است. کاپادوکیا در مسیر اصلی خطوط ترکیه های اروپای مرکزی و شرق نزدیک (نسبت به اروپای غربی) واقع شده است.

 

خرید اینترنتی بلیط هواپیما ترکیه از کاپادوکیا

گردشگران تابستانی دوست دارند وقت خود را در کاپادوکیا صرف کنند و از طبیعت بسیارزیبای پارک های ملی در سراسر کاپادوکیالذت ببرند. در زمستان، آنها از استراحتگاه های کوهستانی بیشتر استفاده می کنند (یکی از محبوب ترین پیست های اسکی دنیا در ترکیه قرار دارد، که به عنوان یکی از بهترین مکان های اسکی در اروپا شناخته می شود).

 

همچنین بسیاری از استراحتگاه های دارای استخر و چشمه های آبگرم در این کاپادوکیا وجود دارد. کاپادوکیا ها مردمانی خونگرم هستند، مخصوصا نسبت به خارجی ها، آنها از گردشگران بسیار استقبال می کنند، زیرا هنوز تعداد زیادی از پتانسیل های گردشگری برای معرفی به خارجیان وجود دارد.

 

اکثر ترکیه ها انگلیسی صحبت می کنند و مشتاق آن هستند که انگلیسی تمرین کنند (اما سالمندان بیشتر احتمال دارد به زبان آلمانی و / یا فرانسوی صحبت کنند)، بنابراین شما می توانید منظور خود را با زبان های مختلف بیان کنید.

اکثر گردشگران در تابستان به ترکیه می آیند و اغلب می توانید در خیابان های کاپادوکیا، توریست های آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و انگلیسی را ببینید و گفتگوهایی به این زبانها بشنوید. کاپادوکیا ترکیهی زیبا با جاذبه های جالب است هنوز نه تنها توسط بازدیدکنندگان، بلکه توسط بسیاری از کاپادوکیای ها نیز کشف نشده است.

 

جاذبه های دیدنی کاپادوکیا

کاپادوکیا طبیعت جالبی دارد با بسیاری از کوه ها و دریاچه ها و پیست های اسکی که در بسیاری از فیلم های سینمایی از آن استفاده شده است، مثلا فیلم دکتر ژیواگو. هفده امپراتور روم در قلمرو کاپادوکیا امروزی متولد و حکومت کرده اند که همه آثار کاخ ها و قصرهای ترکیه در کاپادوکیاموجود است.

شاید بهتر باشد بگوییم که قدیمی ترین کاپادوکیاک های مسکونی بشر در اروپا و در کاپادوکیا بوده اند. سد “آبی” هیدرو الکتریکی غول پیکر بنام “دیرداپ” در ترکیه وجود دارد که دریاچه پشت آن کیلومترها وسعت دارد.

جاده معروف ترکیه که از کاپادوکیا به شرق توسط امپراطورروم ساخته شده بود در این کاپادوکیا است. ترکیه در تقاطع تاریخ اروپا است و به همین ترتیب، ترکیبی از فرهنگ ها، قومیت ها و ادیان است. مردم ترکیه، بر خلاف اخباری که بدلیل جنگهای داخلی شایع شد، یکی از مهمان نواز ترین و استقبال کننده ترین مردم جهان هستند.

 

 

ترکیه به کاپادوکیا لحظه آخری و چارتری

به تازگی، کاپادوکیا به عنوان یکی از پایتخت های بزرگ اروپا شناخته شد. کاپادوکیا اخیرا میزبان مسابقه یوروویژن بود و این کاپادوکیا ورزشکاران بنام جهان مانند جوکوویچ، یانکوویچ و ایوانویچ را معرفی کرد که سفیران صلح جهانی هستند.

مکان های جذاب دیگری در جاهای دیگر وجود دارد، اما ترکیه دارای یک روح بخصوص است که به ندرت در جای دیگر پیدا می شود و همراه با آثار فرهنگی مختلف، برای مسافرت بسیار خوب است.

 

کاپادوکیا ترکیه

آب و هوای ترکیه

در شمال: آب و هوای قاره ای (زمستان های سرد و تابستان های گرم و مرطوب با بارش باران خوب)؛ بخش مرکزی: آب و هوای قاره متوسط؛ جنوب: تابستان های گرم و پاییز و زمستان نسبتا سرد با بارش برف سنگین است.

 

جغرافیای ترکیه

بسیار متنوع: به شمال، دشت های حاصل خیز غنی؛ به شرق، محدوده سنگ آهک و حوضه؛ به جنوب شرقی، کوه های باستانی و تپه ها. گرچه منطقه اطراف کاپادوکیا در سال های اخیر به علت برخی از زلزله شناخته شده است

 

تاریخچه ترکیه

یک مسافر با آگاهی متوسط از این منطقه می تواند تاریخ ترکیه را به طرز شگفت انگیزی غنی پیدا کند.
چند نمونه جالب اول: در سرزمین مدرن ترکیه، بیشتر امپراطورهای روم پس از ایتالیا (حدود یک در پنج) متولد شدند.

یکی از آنها کنستانتین، اولین امپراتور بود که مسیحیت را قانونی کرد. یکی از قدیمی ترین فرهنگ های نوسنگی، شاید بیشترین ثروت در اروپا، از کاپادوکیا آغاز شد. بیشتر جنگجویان زن در تاریخ از کاپادوکیا ترکیه بوده اند. نخستین کاپادوکیا کاپادوکیا در اواسط قرن نوزدهم تشکیل شد و تا اواسط قرن بیستم به یک امپراطوری متشکل از اکثر بالکان تبدیل شد.

 

استقلال ترکیه

در سال 2002، جمهوری های ترکیه و مونته نگرو مذاکرات را برای ایجاد روابط آزادانه آغاز کردند که اولین تغییر با نام کاپادوکیا«کاپادوکیا و مونته نگرو» آغاز شد و سپس در ماه ژوئن 2006 به استقلال مونته نگرو ختم شد. اخیرا، کوزوو اعلام استقلال کرده است، با این حال، این اقدام هنوز توسط ترکیه و برخی از ترکیههای دیگر به رسمیت شناخته نشده است.

استقلال واقعی ترکیه، در تاریخ 4 فوریه 2003 (زمانی که از جمهوری فدرال یوگسلاوی به اتحادیه ایالتی ترکیه و مونته نگرو تغییر نام یافت) به دست آمد و درنهایت درتاریخ 5 ژوئن 2006 (از اتحادیه ایالت کاپادوکیا و مونتنگرو به ترکیه) نیز جدا شده و جمهوری ترکیه را تشکیل داد.

 

 

این قیمت ها برای تاریخ ها و ساعت های ذکر شده هستند و به دلیل چارتری هر لحظه قابل تغییر می باشد لذا جهت مشاهده لیست قیمت امروز به لینک زیر مراجعه کنید.

 

 

دکمه خرید بلیط لحظه آخری

عضویت در کانال تلگرام سالوا سفر

 

 

بلیط لحظه آخری آنکارا

بلیط لحظه آخری رفسنجان

بلیط لحظه آخری ارومیه

بلیط لحظه آخری بندرعباس

بلیط لحظه آخری آنتالیا

بلیط لحظه آخری دبی

بلیط لحظه آخری نجف

بلیط لحظه آخری زابل

بلیط لحظه آخری کاپادوکیا

بلیط لحظه آخری مشهد

بلیط لحظه آخری کاپادوکیا

بلیط لحظه آخری قشم

بلیط لحظه آخری تهران

بلیط لحظه آخری بندرعباس

بلیط لحظه آخری رشت

بلیط لحظه آخری ساری

بلیط لحظه آخری اهواز

بلیط لحظه آخری اراک

بلیط لحظه آخری بیرجند

بلیط لحظه آخری بجنورد

بلیط لحظه آخری سمنان

بلیط لحظه آخری چابهار

بلیط لحظه آخری بندرلنگه

بلیط لحظه آخری آبادان

بلیط لحظه آخری گرگان

بلیط لحظه آخری نوکاپادوکیا

بلیط لحظه آخری چالوس

بلیط لحظه آخری کرمان

بلیط لحظه آخری کرمانشاه

بلیط لحظه آخری کاشان

بلیط لحظه آخری سنندج

بلیط لحظه آخری زنجان

بلیط لحظه آخری بوکاپادوکیا

بلیط لحظه آخری اردبیل

بلیط لحظه آخری قزوین

بلیط لحظه آخری یزد

بلیط لحظه آخری اصفهان

بلیط لحظه آخری شیراز

بلیط لحظه آخری خوزستان

بلیط لحظه آخری همدان

بلیط لحظه آخری لرستان

بلیط لحظه آخری آذربایجان

اقامت ارمنستان

 

رزرو آنلاین بلیط هواپیما

 

کاپادوکیا که منطقه‌ای تاریخی در ترکیه است، بسیار مورد توجه و علاقه‌ی گردشگران و همچنین باستان‌شناسان قرار دارد. این منطقه از قدمتی طولانی برخوردار است و یکی از چند شهر سنگی در جهان است.

 

مناطق دیدنی ترکیه

دره سرخ کاپادوکیا

این دره زیبا‌ترین دره‌ی کاپادوکیا است که بین دو روستای گورمه و کاوسین قرار گرفته است. صخره‌های این دره به رنگ‌های صورتی و زرد و نارنجی هستند. همچنین در میان صخره‌ها، باغ‌های سرسبز، تاکستان‌ها و زمین‌های کشاورزی بسیاری وجود دارد که متعلق به کشاورزان بومی هستند. درون صخره‌ها کلیسا‌های پنهانی وجود دارد که قدمت آن‌ها به عهد بیزانس می‌رسد.

گورمه ترکیه

روستای گورمه در چندین نظرسنجی به عنوان زیبا‌ترین روستای جهان انتخاب شده است. اکثر بازدیدکنندگان برای بالن‌های هوایی این روستا به اینجا می‌آیند. این بالن‌ها هر روز صبح بر فراز روستا به گردش در می‌آیند.

شهر زیرزمینی کایماکلی در کاپادوکیا

 

شهر‌های زیرمینی کاپادوکیا از عهد برنز ساخته شده‌اند، اما کایماکلی، مشهور‌ترین شهر زیرزمینی است که قدمت آن به دوران بیزانس باز‌می‌گردد. در آن زمان مسیحیان برای محفوظ ماندن از هجوم اعراب و ایرانیان مجبور به زندگی زیرزمینی شدند. این شهر نمونه‌ی بزرگی از اتاق‌هایی زیرزمینی است که به وسیله‌ی تونل به یکدیگر متصل شده‌اند. همچنین از هشت طبقه تشکیل شده است که چهار طبقه‌ی آن به بازدید گردشگران اختصاص دارد.

موزه فضای باز زلو شهر کاپادوکیا

این موزه در ابتدا و در قرن نهم به عنوان صومعه کاربرد داشته است. اما در سال ۱۹۵۲ به دلیل فرسایش و خطر سقوط، این روستا ممنوعه اعلام شد. در حال حاضر در این موزه، دو کلیسا برای بازدید وجود دارد.

معبد اسکی گوموسلر

این معبد در ده کیلومتری شمال شرق شهر نیجده واقع است. در این معبد نقوشی به چشم می‌خورند که قدمت آن‌ها به قرن یازده می‌رسد.

 

شهر بالن ها در ترکیه دیدنی و زیبا

از تمام مناطق ترکیه به راحتی می توانید به کاپادوکیا و GOREME سفر کنید.پیشنهاد ما تور ترکیبی ترکیه است که تور استانبول،تور کاپادوکیا و سایر مناطق دیدنی و جاذبه های گردشگری ترکیه راشامل می شود.
یکی از جاذبه های گردشگری کاپادوکیا،عبور با بالون از فراز زمین های کشاورزی است که به زیبایی شیاربندی شده اند.یکی از بهترین مکان های دنیا برای پرواز با بالون،باغ های کاپادوکیاست که بین ساختارهای سنگی FAIRY CHIMNEY و دره هایی است که زمین های کشاورزی بی نظیر درآن قراردارند.سپس,مانند اروپاییان قدیم و صحرانشینان سکایی در دره ها اسب سواری و یا میان روستاهای کاپادوکیا پیاده روی کنید.

 

کاپادوکیا کجاست و تا استانبول چقد فاصله دارد؟

کاپادوکیا ترکیه کجاست و تور کاپادوکیا ترکیه  را از کدام آژانس رزو کنید : ترکیه و جاذبه های گردشگری آن منوط به خرید از تور استانبول و یا هتلهای لاکچری تور آنتالیا و سواحل زیبای مدیترانه شامل کوش آداسی-بدروم-مارماریس نمیشود.کشور ترکیه در راستای افزایش سهم گردشگری در صدد تاسیس مراکز جدید گردشگری میباشد که برای مثال میتوان به تور دیدیم که در ساحل اژه قرار دارد اشاره نمود گه ویدئو زیبای تور دیدیم و معرفی آژانس ارائه دهنده آن در لست تورز موجود است.حال به قشنگترین جای ترکیه برای علاقمندان به هیجان و آدرنالین بالا میتوان به کاپادوکیا  اشاره نمود.تور کاپادوکیا مخصوص بالون سواری  بر صخره ای به همین نام میباشد که این صخره جزء معدود صخره های جهان است که هم خانه های روستائی و هم فرهنگ و سنت در آن بهم تنیده شده است موقعیت جغرافیائی کاپادوکیا   تا آنکارا 280 کیلومتر،  و تا قونیه ۲۴۰ کیلومتر میباشد.این منطقه (کاپادوکیا) از نظر یونیسکو در سال 1985 ارزش ثبت در آثار جهانی را به خود اختصاص داد.

 

در زمان های بسیار قدیم،مسیحیانی در کاپادوکیا ساکن بودند که هزاران کلیسا و صومعه سنگی ساختند.بسیاری از این کلیساها با نقاشی های روحانیون قرون وسطایی تزیین شده است که هنوز بقایای آنها روی دیوارها باقی مانده است.در قرن 21، این کلیساهای باستانی یکی از برجسته ترین جاذبه های گردشگری کاپادوکیا شناخته شده است.

 

منطقه کاپادوکیا در ترکیه

به کاپادوکیا خوش آمدید. یکی از عجایب بسیار زیبای زمین که درست در قلب ترکیه قرار گرفته است.

کاپادوکیا یکی از مکان هایی است که نمایانگر شکوه و جلال طبیعت و عدم دخالت نوع بشر است. بنابرای کاپادوکیا یکی از آن مکان هایی است که در طول عمر خود حداقل یک مرتبه باید از آن بازدید کنید. سنگ های این منطقه شکل های واقعاً‌ عجیبی دارند و مناظر آن منحصر به فرد هستند. مسیرهای پیاده روی که این ناحیه قرار گرفته اند هم بی نظیر هستند. با همه ی این اوصاف، کاپادوکیا یکی از مقاصدی است که حتماً‌ باید در ترکیه از آن بازدید کنید.

 

کاپادوکیا کجاست؟

تاریخ این منطقه به زمان هیتی‌ها (بیشتر از ۴۰۰۰ سال پیش) باز می‌گردد. این منطقه همچنین زمانی استانی در امپراطوری رم بزرگ بود. ولی امروزه کاپادوکیا در ترکیه اقرار گرفته است و از شرق به آق‌سرای، از غرب به قیصریه و از شمال به نیغده می‌رسد. کاپادوکیا مدرن جای فوق العاده ای است و پر از دره های زیبا و سنگ هایی است که به شکل های باورنکردنی سر از زمین بیرون آورده اند. فرقی ندارد که انتظارات شما از سفر و یا تیپ مسافرتی شما چطور باشد، به هرحال ناراضی به خانه برنمی‌گردید و حتماً‌ از بازدید کاپادوچیا رضایت خواهید داشت.

 

کاپادوکیا چگونه شکل گرفت؟

هزاران سال پیش مجموعه ای از آتشفشان‌های باستانی و قدیمی با نام کوه های Erciyes، Hasan و Melendiz فوران های زیادی کردند و حاصل فوران های آنها لایه ای روی لایه ی دیگر تمام سطح منطقه را پوشاند. در طی سال های بعد، باد و باران این سنگ های نرم را فرسایش دادند و در نهایت منظره بی نظیر کاپادوکیا را شکل دادند.

 

ولی کاپادوکیا چیزی فراتر از این است. چراکه انسان ها هم تاثیرات و نقوش خود را روی این منطقه گذاشتند. انسان ها نقوش مختلفی روی این سنگ ها کندند، و فضاهای زیادی مثل خانه و اصطبل را با کندن این سنگ ها درست کرند. انسان ها حتی با کندن سنگ های منطقه، شهری زیر زمینی ایجاد کردند! حتی امروزه هم خیلی از مردم در این منطقه ساکن هستند و خیلی از انبارهایی که در درون سنگ ها حفاری شدند، پر از آذوقه، انگور، سیب زمینی، نان  و لیمو هستند تا در ماه های سرد زمستان مصرف شوند.

در زمان های خیلی دور، ساکنانی مسیحی در کاپادوکیا زندگی می کردند و آن ها هم صدها کلیسا در دل سنگ های این منطقه حفاری کردند. خیلی از این کلیسا ها مزین به نقاشی های دیواری از قدیسین قرون وسطی مزین شده اند که تصاویر برخی از آنجا همچنان بر دیوار کلیساهای این منطقه نقش بسته است.

 

 

موقعیت جغرافیایی شهر کاپادوکیا

منطقه کاپادوکیا که در مرکز منطقه آناتولی ترکیه واقع شده است، با دره های تنگ و باریک، تپه ها و صخره های تشکیل شده غیرطبیعی اش در نتیجه باران های فرسایشی و صدها سال باد از سمت دشت های پوشیده از گدازه مابین کوه های آتشفشانی ارسیس ، ملندیز و حسن ، به همراه غارهای مسکونی و شهرهای حفاری شده در زیر زمین، منظره ای «آن دنیایی» دارد. این کوه ها که آتشفشان های فعالی دارند، آخرین بار 2 میلیون سال پیش فوران کردند. با نشستن این گدازه ها در دره های محصورشده توسط کوه ها، لایه نرمی به صخامت 150 متر تشکیل شده است. رودخانه ها، سیلاب های جاری شده از دامنه دره ها و بادهای نیرومند این تشکیلات زمین شناختی را که شامل لایه هایی از خاکسترهای آتشفشانی می شود، فرسایش داده و اشغال عجیب و غریبی به نام دهانه آتفشانی ایجاد کرده اند. اینها اشکالی مثل قارچ شکل، نوک تیز، کلاهک دار و مخروطی به خود می گیرند. ساکنان ماقبل تاریخی این منطقه کوشویوک ها (پشته کوسک) در نیغده، آکسارای آسیکلی (آق سرای عاشیق لی)، غار نِوشهر سیولک و در جنوب شرق، کولتپ ، کانیس و آلیسار در اطراف قیصریه می باشند
.
این ناحیه با خصوصیات توپوگرافیکی غیرمعمول مقدس شمرده شده و در زبان سیتی/خاتی، به عنوان خپاتوکا شناخته شده، که به معنی «کشور مردم خدای خدایان هپات» می باشد، با اینحال ادعاهای مختلفی در مورد ریشه حقیقی آن وجود دارد، مثل کاتپوتوکا در زبان پارسی کهن به معنای «سرزمین اسب های زیبا» می باشد. الواحی به نام الواح کاپادوکیه و کارهای هنری هیتی ها در آلیسار، از جمله مهمترین آثار بر جای مانده از 2000 سال پیش از میلاد است. پس از سالهای 1200 پیش از میلاد، قوم تابال ، از شاخه خاتی سیتی ها، صاحب قدرت شده و پادشاهی تابال را تأسیس کردند. پس از هیتی ها و آراس پارسی، پادشاهی کاپادوکیه در سال 332 ق.م تأسیس شد. در زمان حکومت رومی ها، این ناحیه به عنوان پناهگاهی برای فرار اضطراری مسیحیان شناخته می شد. همچنین چند شهر زیرزمینی وجود دارد که به عنوان مخفی گاه مسیحیان استفاده می شد

 

معماری شهر کاپادوکیا

خانه های لانه كبوتری سنتی حجاری شده در بین سنگهای كاپادوكیا ، استقلال منطقه را به زبان می آورد. این خانه ها در قرن 19 از سنگهای بریده شده ، تخته سنگها و یا كناره ها ساخته شده است. سنگ كه تنها مصالح معماری منطقه است ، از نوع سنگهای آتشفشانی بوده كه پس از خروج آن از دهانه و بعلت نرم بودن به آسانی قابل كار می باشد لیكن پس از برخورد با هوا سخت شده و به یك سنگ بسیار مقاوم تبدیل می شود . با توجه به فراوانی مصالح مورد استفاده و حجاری آسان آنها، صنعت سنگ كاری مخصوص در منطقه توسعه یافته و بعنوان یك معمار سنتی در آمده است . هم هال و هم درب خانه ها چوبی است. قسمت بالای دربها با نقوش گلهای پیچك تزیین یافته است. خانه های لانه كبوتری موجود در منطقه در اواخر قرن 19 و در قرن 18 ساخته شده است. بخشی از خانه های لانه كبوتری كه از نظر هنر نقاشی اسلامی بسیار مهم است بعنوان كلیسا و یا عبادتگاه ساخته شده است . سطح خانه های لانه كبوتری از طرف هنرمندان محلی با كتیبه هایی تزیین یافته است.برخی با نقاشیهای زیبایی از مسیح ونشانه های مسیحیت، باز مانده از مسیحیانی که در سالهای ظهور مسیح و پس از آن، از ترس تهاجم سربازان رومی به آنجا پناه برده اند.

شگفت آورترین بخش سرزمین کاپادوکیه یا کاپادوسیه ,شهر زیر زمینی درینکویو derinkuy می باشد که یکی از شگفت انگیزترین کشف تاریخ آیین زرتشت ,ایران باستان و پیروان اهورا مزدا در آنجا قرار دارد. درینکو به معنی چاه عمیق ,شهری است زیرزمینی و اعجاب آور ,که براثر یک رویداد ساده کشف شد. درسال 1963 کارگرانی که برای ایجاد ساختمانی به کندن زمین مشغول بودند که ناگهان با چاه یا تونل ژرفی درون زمین روبرو شدند. پژوهشهای بعدی کشف یک شهر زیرزمینی از دوران کهن را خبر داد که با آثارو نشانه هایی از آیین زرتشت، کهن ترین دین جهان با نمادهایی از اهورا مزدا ، زرتشت ،فروهر و اسب های پارسی تزیین یافته است.

 

دانستنی های جذاب قبل سفر به کاپادوکیا

ترکیه به عنوان یه کشور توریستی، جاذبه های زیادی داره که سالانه گردشگران زیادی رو به این کشور می کشونه. یکی از این شهر های پر جاذبه، کاپادوکیا ست که یکی از ۳ شهر صخره ای جهان به حساب میاد. این منطقه باستانی از سال ۱۹۸۵ از طرف یونسکو جزو میراث فرهنگی جهان شناخته و ثبت شد. اسم قدیمی و پارسی این سرزمین کاپادوسیه به معنای سرزمین اسبهای زیباست و به دلیل ارزش های تاریخی و باستانی ,توریستی ترین بخش استان نوشهیر ترکیه رو در بر میگیره. بازمانده های آتشفشان ونزدیکیشون با سواحل جنوبی دریای سیاه منظره عجیب و شگفت آوری به وجود آورده که باعث شده کاپادوکیا زیباترین نقطه جهان از نظر ادغام طبیعت و تاریخ به حساب بیاد. اگه به تاریخ علاقه مندین و از دیدن آثار تاریخی و همینطور دیدن بالن های رنگارنگ لذت میبرین، کاپادوکیا، بهترین پیشنهاد برای شماست.

 

کاپادوکیا از مناطق دیدنی ترکیه است و بالن‌سواری بر فراز آن تجربه‌ای متفاوت با هر سفر دیگری است‌. کاپادوکیا مجموعه‌ای از چند دهکده است که خانه‌هایشان را در دل کوه و به صورت غار ساخته‌اند. چیزی شبیه به روستاهای کندوان و میمند کرمان اما از لحاظ گردشگری بسیار توسعه‌یافته است. یکی از تفریحات مهم آن بالن‌سواری است. البته تفریح گران‌قیمتی محسوب می‌شود. این شهر 376 کیلومتر از آنکارا و 730 کیلومتر از استانبول فاصله دارد که باید این مسیر با اتوبوس طی شود. به همین دلیل دسترسی به آن کمی سخت است.

به گزارش اقتصادنیوز،‌کاپادوکیا جایی که زمین در اثر میلیون‌ها سال فرسایش به شکل‌های عجیب و فانتزی درآمده، دودکش‌های پریان که در اشکال اهرام‌، مخروط‌ها و قارچ‌ها و کلاه‌های مختلف است. همینطور شهرها و عبادتگاه‌هایی که تا عمق چندین متری زمین قرار گرفته‌اند. مناظری خارق‌العاده و استثنایی که گویی جایی خارج از کره زمین است. لذت بالن‌سواری و دیدن این اشکال زیبای طبیعی از بالا، خاطره سفری دل‌انگیز را برای هر گردشگری رقم می‌زند.

 

 

هر ساله فستیوال بالن‌سواری در کاپادوکیا برگزار می‌شود اما روزهای خارج از فستیوال هم شما می‌توانید از بالن‌سواری لذت ببرید و تفاوت آن با فستیوال در این است که کمی خلوت‌تر برگزار خواهد شد. شرکت‌های مختلفی ارائه‌دهنده این پرواز‌ها هستند، که از نظر قیمت با هم متفاوت هستند و علت این تفاوت به اندازه سبد بالون، تعداد مسافران، طول پرواز، کیفیت صبحانه و پذیرایی، میزان ارتفاعی که پرواز می‌کنند و بیمه بر می‌گردد. اما قیمت‌ها تقریباً حدود 150 تا 160 یورو است.

 

برنامه پرواز تمام شرکت‌ها از صبح زود، هنگام طلوع آفتاب شروع می‌شود تا مسافران بتوانند طلوع آفتاب رو در حال پرواز ببینند. طول پرواز هم ۶۰ یا ۹۰ دقیقه است و اکثر خلبان‌ها زمان زیادی را صرف نشان‌دادن ‌دودکش‌های جن و پری و تپه‌های رنگین‌کمانی توفا در دره‌های منطقه می‌کنند. که برای این کار تجربه خلبان حرف اول را می‌زند. زیرا در بسیاری از نقاط دنیا‌، بالون سواری شامل رسیدن به ارتفاع بالا و فراهم کردن یک نمای پانورامایی شگفت‌انگیز از منطقه برای مسافران است‌؛ اما در کاپادوکیا رسیدن به ارتفاع بالا ملاک نیست بلکه بهترین خلبانان در ابتدا بالون را به ارتفاع بالا می‌برد و پس از آن زمان زیادی از پرواز را به فرو بردن بالون در دره‌ها و بیرون آوردن از آن اختصاص می‌دهد که لذت و هیجان پرواز را چندین برابر می‌کند. در پایان هم گرفتن مدال و عکس یادگاری این خاطره را برای همیشه ثبت می‌کند.

 

پرواز لحظه آخری هواپیما تهران به کاپادوکیا

به گزارش سالوا سفر، هزینه سفر به کاپادوکیا در حدود یک میلیون و 300 تا سه میلیون و 200 هزار تومان متغییر است و بستگی به نوع اتاق و هتل محل اقامت، خدمات تور و… دارد. هزینه بالن‌سواری هم در حدود 150 تا 160 یورو است که در حدود 580 هزار تومان می‌شود. در بسیاری از تورها هزینه ورودیه‌ها برعهده مسافر است که چیزی حدود 100 دلار باید در نظر گرفت. ناهار و شام هم با مسافر است. سفر کاپادوکیا سفری سخت محسوب می‌شود با توجه به پیاده‌روی‌های سه چهار ساعته‌ای که دارد، بنابراین خیلی از تورها از پذیرفتن افراد سالخورده و کودکان معذور هستند.

 

 

salva safar

با صرف کمترین زمان می توانید بلیط چارتر یا لحظه آخری خود را از سایت سالوا سفر به صورت آنلاین خریداری کنید.....پشتیبانی 24 ساعته + تضمین بهترین قیمت بلیط + خرید آنلاین و غیر حضوری ....از هر شهری که هستید می توانید به تمامی شهر های ایران و کلیه کشور های جهان در هر ساعت از شبانه بلیط خود را رزرو کنید ....• بلیط لحظه آخری ارزان قیمت • قیمت آنلاین بلیط های چارتری ، لحظه آخری و سیستمی • امکان پرداخت آنلاین و صدور آنی بلیط هواپیما • امکان استرداد بلیط در صورت هرگونه مشکل در مراحل خرید بلیط •پشتیبانی آنلاین و امکان رزرو بلیط از طریق تماس تلفنی